Obserwatorka

Prześladowca

Większość ludzi lubi być w centrum uwagi. To prosta recepta na podbudowanie swojego ego, zyskanie poczucia bycia ważnym i pożądanym. Zainteresowanie jest czymś, co nas cieszy i wcale nie trzeba być wyjątkowo próżnym by takie zjawisko miało miejsce. Niekiedy jednak zwyczajna ciekawość zmienia się w obsesję, która stanowi zagrożenie dla osoby obserwowanej. Strach, paranoja i nieustanne poczucie niebezpieczeństwa stają się wtedy codziennością. Na własnej skórze przekonała się o tym Iza, główna bohaterka książki pod tytułem “Obserwatorka” autorstwa Alicji Sinickiej.

Dwa różne światy

Arek i Iza poznali się już we wczesnych latach swojej młodości. Dorastali na tym samym osiedlu i było to w zasadzie jedyne, co ich łączyło. On pochodził z majętnej rodziny, miał wszystko, czego pragnął i mieszkał w pięknym domu. Dla niej codzienność oznaczała biedę i niedostatek, a także wiążące się z nimi kompleksy i poczucie zażenowania. Arek zawsze ją fascynował jednak nie robiła sobie żadnych nadziei, że ktoś taki jak on mógłby kiedykolwiek zwrócić na nią uwagę. Wszystko zmienia się w chwili, gdy po wielu latach spotykają się w oławskim szpitalu.

Stara miłość nie rdzewieje

Arek, który pracuje jako lekarz, ze zdziwieniem rozpoznaje w pobitej pacjentce dawną znajomą. Czuje się oczarowany kobietą i ma wrażenie, że to uśmiech losu, który niezwykłym zrządzeniem ponownie skrzyżował ich życiowe ścieżki. Dla mężczyzny to również szansa na ponowne odnalezienie miłości po tym jak jego poprzednia partnerka zginęła w tragicznych okolicznościach. Między Izą i Arkadiuszem rodzi się gorące uczucie. Okazuje się jednak, że nie wszystkim podoba się taki obrót spraw. Iza staje się adresatką dziwnych wiadomości, które są jej wysyłane na jednym z portali społecznościowych. Pod drzwiami ktoś zostawia jej róże, a na dodatek ciągle towarzyszy jej dręczące przeświadczenie, że jest obserwowana. Z biegiem czasu narasta w niej panika i nowe podejrzenia. Coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że śmierć byłej wybranki serca Arkadiusza wcale nie była wypadkiem.

Alicja Sinicka, autorka, to dobrze znana polska pisarka, która słynie z publikacji z następujących gatunków literackich: literatura kobieca, literatura sensacyjna, kryminał, romans a także thriller. Umiejętnie konstruuje fabułę pełną zwrotów akcji i kreuje wielowymiarowych bohaterów z krwi i kości. Do tej pory wydała już takie książki jak między innymi: “Stażystka”, “Otwórz oczy”, “Winna” a także “Oczy wilka”.

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com