Obserwatorka

Co masz do ukrycia?

Alicja Sinicka powraca z nową książką. Po głośnej “Stażystce”, która nie tak dawno podbiła serca czytelników, na rynku pojawia się kolejna z jej powieścią. “Obserwatorka” to książka, o której jest głośno jeszcze przed premierą, a pisarka pytając czy aby na pewno nie mamy nic do ukrycia, daje wskazówkę, że jej nowa opowieść nie pozostawi nikogo obojetnym.

Znają się (nie) tylko z widzenia

Iza i Arek znają się od dziecka. Mieszkają w tym samym mieście, na tym samym osiedlu. Dzieli ich jednak wiele. Podczas, gdy jej rodzina ledwo wiąże koniec z końcem, on mieszka w pięknym domu i niczego mu nie brakuje. Dziecięca przyjaźń jednak wygasa i każde z nich idzie swoją drogą. Do czasu, kiedy niespodziewanie spotykają się ponownie…

Arek początkowo nie poznaje starej przyjaciółki w pobitej kobiecie, która trafia do oławskiego szpitala. Dopiero po chwili zdaje sobie sprawę, że jego pacjentka jest dobrze znaną mu kobietą i powracają wspomnienia. Poznają się bliżej i między tą dwójką zaczyna rodzić się uczucie. Obydwoje mają nadzieję, że przerodzi się to w coś więcej niż przelotne zauroczenie.

Jesteś obserwowana

Iza jednak zaczyna czuć, że coś jest nie tak. Jest obserwowana, choć ktoś zawsze ukrywa się w cieniu. Zaczyna dostawać dziwne wiadomości na Facebooku, kwiaty pod drzwiami… Kobieta jest osaczona i nigdzie nie czuje się bezpiecznie. Podejrzewa, że śmierć poprzedniej partnerki Arka może nie być tak przypadkowa jak się początkowo zdawało.

Głośne nazwisko na rynku

Alicja Sinicka ma już sporo grono fanów, a jej nazwisko nie jest obce polskim czytelnikom. Seria Oczy Wilka, Stażystka czy Winna to tytuły, które należy znać. Tworzy opowieści trzymające w napięciu, a jednocześnie napisane lekkim piórem, więc jej powieści dobrze się czyta. Skupia się na współczesnych problemach, nie boi się przekraczania granic w opisywanych historiach i przywołuje polskie krajobrazy do odkrycia. Jednocześnie, nie znajdzie się w nich przesady, wyolbrzymiania czy zwrotów akcji, które są niemożliwe w codziennym życiu. Jej bohaterowie to osoby z krwi i kości, mający takie same problemy jak my.

Bestseller jeszcze przed premierą

Obserwatorka” stała się bestsellerem jeszcze przed premierą, która ma miejsce 20 maja. Recenzenci mówią jednogłośnie, że to jedna z lepszych książek pisarki, a jej warsztat jest coraz lepszy porównując ją do światowych pisarek obyczajowych z wątkiem sensacyjnym.

Alicja Sinicka na co dzień mieszka w Oławie, pracuje jako analityk finansowy w jednej z amerykańskich korporacji i jest szczęśliwą mamą.

Okładka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com