Obserwatorka

Kiedy nie wiadomo kto jest kim, czyli “Obserwatorka” Alicji Sinickiej

Jestem wielką miłośniczką thrillerów i bardzo lubię książki napisane przez Alicje Sinicką, dlatego z wielką radością, ale i sporymi nadziejami, sięgnęłam po jej najnowszą powieść “Obserwatorka” (https://www.taniaksiazka.pl/obserwatorka-alicja-sinicka-p-1360960.html). Miałam obawy, czy po raz kolejny uda się autorce stworzyć książkę na podobnym poziomie, czy utrzyma to tempo, które narzuciła w poprzednich częściach. Moje lęki, na szczęście, okazały się bezpodstawne. To kolejny świetny kryminał, który czyta się niesamowicie szybko i równie przyjemnie. Powieść tak wciąga, że wystarczy jeden wieczór, aby przeżyć tę porywającą historię razem z jej bohaterami. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami. Warto.

 Stara miłość nie rdzewieje?

Głównymi bohaterami “Obserwatorki” są Iza i Arek, którzy znali się w dzieciństwie, ale ich relacji nie miały szans na to, aby coś mogło między nimi wtedy być. Owszem, coś ich do siebie ciągnęło, ale i zbyt wiele różniło. Ona wychowywała się w patologii, a on w bogatym, dobrym domu. Ich drogi się rozeszły, ale po latach znów się spotykają, a ich relacja zaczyna się odradzać. Pojawiają się między nimi uczucia. Mężczyzna po śmierci ukochanej partnerki właśnie z Izą chce zacząć nowe życie. Czy im się to uda? Czy w końcu po latach będą mogli być szczęśliwi? Staje to pod sporym znakiem zapytania, gdyż okazuje się, że ktoś zaczął obserwować Izę. Czy ma to związek ze śmiercią partnerki Arka? Czy para jest bezpieczna? A może coś im grozi? Nie chcę zdradzać dalszej fabuły książki, dlatego, jeśli chcesz wiedzieć, jak potoczą się dalsze losy tej pary oraz kim jest osoba, która obserwuje Izę, to koniecznie sięgnij po tę powieść. Nie pożałujesz.

 A może i Ciebie ktoś obserwuje?

Obserwatorka” to książka, której akcja toczy się w Oławie, co z pewnością ma duży wpływ na treść powieści. Mamy tutaj bowiem nieduże miasteczko, gdzie każdy zna każdego, taka specyfika małych miasteczek jest idealnym miejscem na historię kryminalną. Powieść Alicji Sinickiej jest naprawdę wciągająca, z każdą stroną czytelnik chłonie tę opowieść, chce ją poznać jak najszybciej. Podczas czytania tej książki towarzyszył mi niemal przez cały czas taki nieuzasadniony niepokój, lęk. Sama zaczęłam się zastanawiać, czy czasem ktoś mnie nie obserwuje. Jeśli nie lubisz się bać, nie czytaj tego wieczorem.

Autorka potrafi umiejętnie wodzić czytelnika za nos. Podsuwa nowe wątki, poszlaki, aby doprowadzić do zaskakującego zakończenia. Osobiście byłam mocno zszokowana, kiedy dotarłam do ostatnich stron powieści. Dobre zakończenie to połowa sukcesu.

Obserwatorka” to książka o miłości, intrydze i manipulacji. Idealny przepis na udany thriller.

Okładka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com